Referencje

„Myślę, że Multilearning proponowany przez Fryderyka Karzełka jest genialnym narzędziem, ponieważ pozwala nie tylko utrwalać wiedzę, którą nabywa się podczas jego szkoleń, ale wprowadza też wiele nowych elementów, których na szkoleniu stacjonarnym, ze względu na jego ograniczony czas, nie sposób przedstawić. Nawet jeśli takie spotkanie trwa dwa czy nawet trzy dni. Najważniejsze jednak jest to, że widzę zmiany, jakie zaszły wśród moich pracowników, odkąd korzystają z Multilearningu. To poprawa jakości nie tylko w zarządzaniu sobą, ale też zdecydowanie lepsza komunikacja i motywacja do dalszych zmian. Niektórych tak bardzo kolejne lekcje inspirują do dalszego działania, że nie mogą doczekać się kolejnych spotkań. Dzięki Multilearningowi Fryderyka Karzełka poprawili np. swoje relacje z rodziną czy znajomymi. Po prostu uporządkowali swoje życie”

Jacek Różycki

Dyrektor Roca Polska

„Sztuką jest łączyć praktyczne doświadczenie i umiejętność przekazywania tej wiedzy
i doświadczenia innym w sposób inspirujący i zachęcający do wdrożenia.  Fryderyk jest jedną
z niewielu osób, która na potrafi tego dokonać.  Kiedy poznałem go na początku mojej drogi zawodowej ponad  15 lat temu zainspirował mnie do tego co dzisiaj robię. Siła jego mentoringu, doświadczeń i wiedzy jest dla mnie warta miliony złotych i pasmo wielu sukcesów biznesowych.. Bez jego udziału, zajęło by mi to na pewno dłużej i być może nie robiłbym dzisiaj tego co kocham.”

Sebastian Kotow

Autor, Psycholog biznesu, Wykładowca MBA na Akademii Leona Koźmińskiego

„Fryderyka Karzełka znam od 16 lat. Jest moim mentorem i nauczycielem. Kiedy po raz pierwszy zetknęłam się z biznesem, On zadał mi TE właściwe pytania, dzięki którym dziś jestem tu, gdzie jestem. Fryderyk to człowiek z pasją i ogromną determinacją. Sam wiele doświadczył, dlatego uczy nie tylko tego jak odnosić sukcesy, ale też tego jak podnosić się po tym, kiedy nie zawsze jest łatwo. Dla mnie jest człowiekiem czynu. Jego wiarygodność i pewność stanowią gwarant współpracy
z Nim. O niewielu osobach mogę powiedzieć, że są dla mnie inspiracją, łącząc cechy biznesmena
z krwi i kości a także osoby, na którą tak po prostu możesz liczyć. Jestem dumna, że łączy nas wyjątkowa więź porozumienia.”

Anna Urbańska

Master Trener Structogram, neurocoach, autorka książek „Otrzep kolana i biegnij”, „Mózg fabryka sukcesu”

„Przed wyjazdem nad morze byłem u notariusza,(…) Przed notariuszem byłem z 12-letnią córka
u okulisty, a ponieważ wizyta się przeciągała, to jej powiedziałem, że pewno będzie musiała pójść
ze mną do kancelarii. A ona pyta – a po co tam idziesz. – Założyć firmę – odpowiadam. – A co to będzie za firma, spółka z o.o.? – dopytuje córka. Co, nie wierzycie? W czasach gdy gazety rozpisują się o tym, że Polacy mają zerową wiedzę ekonomiczna i finansową, 12-letnie dziecko wie co to jest spółka z o.o. Wie, a jakże. My gramy rodzinnie i ze znajomymi od jakiegoś czasu w grę planszową Euro Cash.  To polska gra, która uczy przedsiębiorczości, pokazuje, że jedni mogą zasuwać na etacie przez całe życie, w błędnym kole, a inni mogą tworzyć firmy, zarabiać i mieć inne, ciekawsze życie. Ta gra powinna być w każdej szkole, powinno się w nią grać na lekcjach przedsiębiorczości,
o teraz dzieci na tych lekcjach uczą się o ZUS i ilu osłów jest w Sejmie, co ma tyle wspólnego
z przedsiębiorczością, co krzesło elektryczne z krzesłem.”

Prof. Krzysztof Rybiński

były prezes NBP, ekonomista

„Przyjaciel, mentor, doradca- takimi słowami opisuję Fryderyka Karzełka, osobę, która dała mi niezbędne know-how i wsparcie emocjonalne, którego tak bardzo potrzebowałem w momencie upadku mojej firmy już ponad 5 lat temu.

Od nikogo nie doświadczyłem tak dużego zaangażowania w pomoc w moich problemach jak od Fryderyka. Dla Ciebie czytelniku te słowa mogą brzmieć jak marketingowa laurka dla Karzełka,
ale z mojej strony jest to szczery wyraz wdzięczności za to, że dzięki niemu jestem w stanie rozwijać kolejne biznesy, a wszytko to mogę robić z radością i uśmiechem na twarzy.

Fryderyk, jako mój mentor pomógł mi wypracować strategię wyjścia z wielkiego dna finansowego. Kolejnym etapem była pomoc w odbudowaniu mojej pewności i samooceny, których tak bardzo potrzebowałem, aby móc na nowo osiągać sukcesy.

Jestem mu wdzięczny za setki godzin, podczas których przegadywaliśmy każdy możliwy scenariusz. Z każdą taką rozmową, stawałem się mocniejszy, pewniejszy-  po to aby później móc już lecieć samemu, bez jego wsparcia. Przypomniał mi, że potrafię latać, a chwilowe twarde lądowanie było spowodowane jedynie uszkodzeniem skrzydła 🙂

Daje wędkę, nie rybę. Nie proś go zatem o gotowe rozwiązania, ale czerp z jego doświadczenia
po to aby budować na tym własne strategie i scenariusze.

Polecam Fryderyka, każdemu kto chce REALNYCH EFEKTÓW, a nie pustej motywacji.”

Marcin Osman

przedsiębiorca, wydawca, autor